Bachata Sensual w parach

Bachata Sensual w studiu tańca DANCE#LOVEit określana mianem Bachaty Flow w parach, to ostatnio modny i coraz chętniej tańczony przez Bielszczan styl tańca. I nie ma się co dziwić… Romantyczna, pełna latynoskiego brzmienia i ognia, tańczona zarówno w parach jak i solo, dość lekka i przyjemna w prowadzeniu.

Bachata Sensual, jak sama nazwa wskazuje jest mocno sensualna. A co to znaczy, że taniec jest sensualny? To znaczy, że jest mocno oparty o pracę zmysłów… dotyk, impuls, sygnał. Że estetyka tańca sama w sobie jest bardzo zmysłowa. Falki, rolle, rozkołysane biodra partnerki, delikatne prowadzenie partnera i z łatwością odbierany impuls przez partnerkę… a przy tym dość krótki dystans między partnerami. Brzmi to możne nawet frywolnie, ale Bachata Sensual, jak każdy taniec ma swoje zasady, których partnerzy muszą przestrzegać. Dlaczego? Po pierwsze, aby nie urazić  partnera, z którym w danej chwili wywijasz na parkiecie. Po drugie, aby nie wykroczyć poza ramy dobrego smaku przed widzem, przed publikom, przed innymi uczestnikami kursu lub imprezy. A jeśli weźmiesz lekcje u znających się na rzeczy instruktorów, oni Ci właściwie przekażą, jak powinno się tańczyć zmysłową Bachatę. Tak by była mocno sensualna, a jednocześnie zawsze zatańczona z klasą.

Nasi instruktorzy Bachaty – Ania i Piotrek – mówią tak…

“Taniec to rozmowa. Rozmowa z samym sobą, z całą grupą, z drugą osobą… My najbardziej lubimy rozmawiać w parze językiem zmysłowej Bachaty. Na naszych zajęciach chcemy nauczyć Cię komunikować się z partnerem poprzez ruch, prowadzenie i podążanie. Przykładamy wagę do kontaktu w parze, świadomego sterowania swoim ciałem i ciałem partnera. Nauczymy Cię słuchać muzyki, interpretować ją i do niej tańczyć. Postaramy się też zaopatrzyć Cię w narzędzia, dzięki którym Twoja technika tańca będzie miała solidne fundamenty. Pokażemy Ci, że Bachata to bardzo przyjemne przenikanie siebie nawzajem, ale też podróż w głąb samego siebie… Wybierz się w tę podróż razem z nami…

Ania i Piter”