fbpx

Contemporary

sigma-sigma-junior-formacja-taneczna-danceloveit-szkola-tanca-studio-tanca-modern-jazz-contemporary-taniec-wspolczesny-bielsko-biala

CONTEMPORARY to taniec oparty na idei baletu, pozbawiony jednak jego sztywnych zasad, w szczególności kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza, który tańcząc układ, stara się opowiedzieć odbiorcy pewną historię poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści.

Contemporary i ogólnie taniec współczesny jest bardzo luźną formą tańca, to znaczy, że nie ma ograniczeń tak, jak w balecie, co do ustawienia ciała – tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu, wykorzystywany jest tu ciężar ciała, grawitacja, oddech, swingi itp. W latach 70. XX wieku za sprawą Piny Bausch powstał teatr tańca, opierający się o technikę tańca współczesnego.

Contemporary to mieszanka wielu stylów jak na przykład: taniec nowoczesny, taniec jazzowy, modern jazz . Taniec ten kładzie nacisk na pokazanie wnętrza oraz emocji tancerza, który dąży do przekazania odbiorcy pewnej historii poprzez ruchy charakterystyczne dla jej rodzaju. … Niektóre choreografie zawierają elementy tańca fizycznego.

Taniec współczesny w takim dosłownym słowa znaczeniu to taniec oparty na idei baletu, pozbawiony jednak jego sztywnych zasad, w szczególności kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza, który tańcząc układ, stara się opowiedzieć odbiorcy pewną historię poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści. Taniec współczesny jest bardzo luźną formą tańca, to znaczy, że nie ma ograniczeń tak, jak w balecie, co do ustawienia ciała – tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu, wykorzystywany jest tu ciężar ciała, grawitacja, oddech, swingi itp. W latach 70. XX wieku za sprawą Piny Bausch powstał teatr tańca, opierający się o technikę tańca współczesnego.

A co zyskasz ucząc się tej techniki tańca?
Tańcząc Contemporary nabierzesz niesamowitej świadomości ruchu, możliwości wyrazui interpretacji ruchu. Dobrze jest rozpocząć naukę tej techniki, mając dobre podstawy baletu lub modernu.

 

Przejdź do naszego GRAFIKU ZAJĘĆ i sprawdź nasza bogatą ofertę na lekcje tańca współczesnego w każdej grupie wiekowej