fbpx

Reggaeton – unisex / ladies

Reggaeton to gatunek taneczny i muzyczny zapoczątkowany w Portoryko, popularny w Ameryce Łacińskiej, a także coraz bardziej w USA i Europie. Przeplata się nieco z Dancehallem i łączy w sobie elementy stylu Hip-hop i tańców latynoskich.

Reggaeton nie ma określonych kroków. Opiera się na mocnych ruchach bioder i klatki piersiowej. Jest zmysłowy i dynamiczny. Muzyka grana do tego tańca jest energiczna i pełna mocnego brzmienia. Tańczą zarówno kobiety jak i mężczyźni. Dlatego w zależności od interpretacji muzyki może być bardzo zmysłowy i kobiecy bądź męski, „silny” i wysiłkowy. Charakteryzuje się szybkim bądź umiarkowanym tempem muzyki i ruchu, a przy okazji podnosi poziom izolacji i gibkości ciała. To styl zarówno dla wymagających tancerzy, szukających całkiem świeżego ruchu choreograficznego, jak i dla kursantów, którzy chcą się porządnie zmęczyć. Zmęczyć przyjmując jednocześnie ogromną dawkę dobrej zabawy! 🙂 Nic nie dostarczy Ci takiej dawki endorfin i radości, jak kubański streetdance.

 

Przejdź do naszego GRAFIKU ZAJĘĆ i sprawdź kiedy w DANCE#LOVEit startują zajęcia Reggaetonu. Zapraszamy młodzież i dorosłych.