fbpx

Salsa Kubańska w parach (Cubana) / Son Cubano / Cha-Cha

salsa-kubanska-cubana-sala-w-parach-danceloveit-szkola-tanca-studio-bielsko-biala-marcin-krysia-aksamit-axamit

Salsa Kubańska w parach (Cubana) to styl przepełniony radością i swobodą. Potrafi odznaczać się lekkością, szaleństwem i zabawą, ale też często charakteryzuje go elegancja i pewna dostojność.

Salsa Kubańska (Cubana), jak sama nazwa wskazuje wywodzi się z egzotycznej Kuby – wyspy najlepszych cygar i starych amerykańskich samochodów. Z wyspy zamieszkanej przez ludzi bardzo szczęśliwych i optymistycznie nastawionych do życia, mimo nie do końca optymistycznych warunków w jakich przyszło im egzystować. I właśnie między innymi spontaniczne tańczenie Salsy, wszędzie i o każdej porze, jest ich sposobem na odnajdywanie pokładów radości.

Salsa Kubańska w parach w przeciwieństwie do Tańca Towarzyskiego jest o tyle ciekawsza, że aby rozpocząć ten kurs, nie musisz mieć swojego osobistego partnera.

Najczęściej nauka Salsy rozpoczyna się od tańczenia w Ruedzie, czyli “po kole”, w którym co jakiś czas następuje zmiana partnera. Nauczane z lekcji na lekcję figurki i prowadzone elementy mają swoje – często bardzo zabawne – hiszpańskie nazwy.

Na późniejszym etapie nauki salsy proponujemy kolejne kursy, które rozwijają również tak zwany styling tancerza. Stylingi, Bodymovement, Suelta to najczęstsze nazwy zajęć, podczas których szlifujesz jakość swojego ruchu, uczysz się kolejnych figur i elementów, które sprawiają, że twój taniec staje się ciekawszy, bogatszy, bardziej estetyczny. Ty zaś stajesz się bardziej świadomym kultury kubańskiej, pełnym pasji tancerzem .

Fajne jest też to, że już po pierwszych kilku lekcjach Salsy można się udać na tak zwane salsoteki licznie organizowane w Bielsku, aby wypróbować swoje nowe taneczne umiejętności. Salsoteki to imprezy podczas których tańczy się Salsę i Bachatę, bawi się do animacji tanecznych i tańczy się w wołanych salsowych ruedach. A przy tym pije się pachnące rumem Mojito lub brązowe Cuba Libre i rozmawia się z nowo poznanymi ludźmi. Jest przyjemnie!  Warto spróbować takiego sposobu spędzania wolnego czasu! 🙂 Nasze salsoteki najczęściej organizowane są w Nowym Klubie (CH Sfera) w Bielsku-Białej. Ale zachęcamy do zaglądania również na salsoteki organizowane przez inne szkoły salsy kubańskiej.

Sprawdź w GRAFIKU kiedy prowadzimy kurs SALSY KUBAŃSKIEJ w parach na poziomie średniozaawansowanym (OPEN) i kiedy startujemy z całkiem nowym kursem salsy Kubańskiej w parach OD PODSTAW. Polecamy także zajęcia RUEDA FOR FUN na poziomie OPEN.

Przejdź do zakładki GRAFIK – kliknij w poniższy link:
https://danceloveit.pl/grafik/

Sprawdź kto prowadzi kursy z Salsy Kubańskiej w DANCE#LOVEit zakładce INSTRUKTORZY