Nowe kursy dla młodzieży – DANCEHALL i HIP-HOP – start w październiku

zajecia-hip-hop-dancehall-mlodziez
W październiku startują dwa nowe kursy DLA MŁODZIEŻY:

➡️ HIP-HOP by Tomasz Podgórski / poniedziałki 18:45 / start 08.10.
➡️ DANCEHALL by Gosia Go Tracz / czwartki 17:00 / start 18.10.
➡️ oba kursy: poziom zajęć basic / open
➡️ Zapisy prowadzimy przez www.danceloveit.pl / zakładka ZAPISY
➡️ opłata za zajęcia:
Hip-Hop 90 min / karnet 4 wejścia 70zł
Dancehall 60 min / karnet 4 wejścia 60zł

Czy warto TO tańczyć? 
Obydwa style (jak wiele innych) zaliczają się do tych określanych mianem street dance’u. Street dance czyli taniec, który najpierw tańczony był na ulicach, w parkach, na podwórkach, placach, na otwartej przestrzeni, na początku był czystą improwizacją, a potem zlepkiem kilku nazwanych figur. Z czasem figur i kroków, które miały swoją konkretną nazwę przybywało. Potem z pojedynczych tanecznych elementów powstawały całe zlepki ruchów czyli choreografie.

Dancehall wywodzi się z Jamajki, zaś Hip-Hop z ulic “ciemnoskórej części” USA. Dziś znany bardziej jako taniec nowoczesny, mocno ewoluował przez lata dwudziestego wieku. Na początku Hip-Hop był bardziej ideologią i ruchem społecznym, objawem buntu czarnoskórych mieszkańców Nowego Jorku. Z czasem przeszedł do formy, którą możecie dziś zobaczy we współczesnych filmach i teledyskach. Tak samo Dancehall to sposób na bycie szczęśliwszym, mimo biedy i trudnych warunków życia Jamajczyków.

Obydwa style dają ludziom radość, poczucie wolności, uczą beztroski i optymizmu. Były i są sposobem na przetrwanie gorszych momentów w życiu dla Jamajczyków i kiedyś dyskryminowanych Amerykanów. Dziś jamajskie i amerykańskie flow jest świetną odskocznią również dla Europejczyków. Kochamy ten luz który w sobie niosą. Taniec rozluźnia po ciężkim dniu w szkole czy na studiach. Jednocześnie też pobudza do działania i zapewnia wysoką sprawność fizyczną. A do tego fajnie mieć coś… co można rozwijać jako swoją pasję.

A ja tam Twoje życie? Bo może warto podrasować sobie swoją egzystencję tańcem? 😉 Spróbuj. Bo próba dużo nie kosztuje, a możesz dużo zyskać 🙂

Zapraszamy do DANCE#LOVEit na poniedziałkowy HIP-HOP i na czwartkowy DANCEHALL.